• Wizyta Pani z Biblioteki

• Zdjęcia → Tutaj

We wtorek 21 lutego przedszkole odwiedziła Pani z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej. Dzieci z radością przyjęły gościa. Nie obyło się bez czytania wybranej literatury a były nią książki m.in. "Gniewny Antoś", "Rzepka". Przedszkolaki ochoczo odpowiadały na zadawane pytania oraz miały okazję układać puzzle do słuchanych treści. Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

• Dzień Kota

• Zdjęcia gr. II ---> TUTAJ

Zdjęcia gr. III ---> TUTAJ

W piątek, 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”.

Dzieci z grupy II i III upodobniły się do czworonożnych przyjaciół. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach

• Tłusty czwartek - wszystkie grupy

• Zdjęcia GR. I ---> TUTAJ ( Dzieci z grupy I i X )

Zdjęcia Gr. II ---> TUTAJ (Dzieci z grupy II, IV, V, IX, XII)

Zdjęcia Gr. III ---> TUTAJ (Dzieci z grupy III, VI, VII, VIII)

Karnawał to czas uczt i zabaw. Najhuczniej i najweselej obchodzimy „ostatki” - ostatki dzień karnawału, a przede wszystkim Tłusty Czwartek.

W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 16 lutego . Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Od samego rana zapach pieczonych pączków unosił się w powietrzu, gdyż Panie w kuchni nie próżnowały. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o samych zwyczajach, jakimi od lat żegnamy karnawał. Dzieci oglądały zdjęcia faworków, pączków oraz innych smakołyków, związanych z tym wydarzeniem. Oczywiście nie odbyło się bez ich degustacji na podwieczorek. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

• WALENTYNKI - wszystkie grupy

• Zdjęcia ----> TUTAJ

Dzisiaj mamy walentynki

miejcie więc wesołe minki.

Uśmiech niech nie znika z twarzy,

i niech każdy sobie marzy,

byśmy się kochali wkoło.

Wtedy będzie nam wesoło!!!

• BAL KARNAWAŁOWY

• 09.02.2023 r. odbył się bał karnawałowy w naszym przedszkolu. W tym roku wybraliśmy się w kosmos. Było dużo muzyki i pyszny poczęstunek w salach. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie. Więcej zdjęć w zakładkach grupy.

• Audycje Muzyczne - ROMANTYCZNA EPOKA

6.02.2023r. w Starej Elektrowni odbyło się spotkanie z muzyką, w ramach Miejskiego Programu Edukacji Muzycznej. Inspiracją spotkania były nadchodzące Walentynki. Przedszkolaki poznanyły "Romantyczną epokę" oraz "czy muzyką da się wyrazić uczucia?". Artyści Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży wykonali takie utwory jak m.in.: A. Piazzolla Oblivion; M. Musorgsky Stary Zamek; J. Brahms Lullaby; G. Gershwin Summertime. Dzieci również miały możliwość uzyskania wiedzy na temat trąbki, którą uważali że jest to instrument dętych blaszany, a ona okazała się że należy do grupy instrumentów dętych drewnianych. Spotkanie było bardzo fascynujące dla dzieci, czekamy na dalsze.

• Bezpieczne Ferie

• W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele policji którzy uczyli jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną ,,Bezpieczne ferie”, dzięki której powtórzyły podstawowe zasady bezpieczeństwa wypoczynku zimowego.

Więcej zdjęć w zakładkach grup.

• Wizyta Pani Dietetyk

• We wtorek 31 stycznia 2023 w grupach dzieci starszych zawitała Pani dietetyk Agata Pieńkos. Pani Agatka opowiedziała przedszkolakom o zasadach zdrowego odżywiania. Rozwiązując z dziećmi zagadki zaprezentowała zdrowe dla organizmu produkty oraz takie, które należy spożywać w ograniczonych ilościach, ponieważ zawierają cukier. Wspomniał o pamiętaniu picia wody oraz codziennym ruchu. Podczas spotkania wszyscy wspaniale się bawili.