• Dzień chłopaka dzisiaj jest, każdy o tym przecież wie.

Nie rób dzisiaj kwaśniej minki, życzenia składają Wam dziewczynki

• Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności

• Od 3 października nasze przedszkole rusza z programem Powszechnej Dwujęzyczności. Jest to uniwersalny program, który pomaga każdemu dziecku opanować język angielski na poziomie dwujęzyczności i czerpać z tego wszelkie możliwe korzyści. Zasadniczym celem Programu jest codzienne, kontekstowe osłuchiwanie dzieci z językiem angielskim w okresie szczególnej wrażliwości językowej (0-6) tak, żeby angielski nigdy nie stał się dla nich językiem obcym. Specjalnie przygotowane dwie serie edukacyjne: „Baby Beetles” (wiek 0-4) i „Tom and Keri” (wiek 5-6) w formie spirali językowej wprowadzają rozpoznawane i rozumiane w kontekście słowa i zwroty dostosowując wszystko do typowych dla dziecka w danym wieku możliwości i zainteresowań.

Współpraca opiekunów i lektorów daje o wiele lepsze rezultaty, niż wyłącznie praca lektorów. Kontekstowe obcowanie dzieci z językiem w czasie codziennych zabaw w placówce oraz w domu utrwala materiał tak, że dzieci niemal natychmiast wykorzystują go czynnie w czasie spontanicznych zabaw - po prostu zwyczajnie posługują się nim.

• Kino - bajka pt. "Guliwer"

• 27.09. 22 r. do kina wybrały się grupy I, II integracyjna, IV integracyjna, V, VIII, IX na bajkę pt. "Guliwer". To swobodna ekranizacja klasycznej powieści Jonathana Swifta, ale dostosowana do gustów współczesnych młodych widzów. Ta wyjątkowa produkcja udowadnia, że wcale nie trzeba być olbrzymem, aby stawić czoła wielkiemu zagrożeniu i uratować niewinną krainę. Najważniejsze okazują się mężne serce, wiara w sprawiedliwość i odwaga, która wszystko zwycięży.

• „Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Zdjęcia ---> TUTAJ

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy we własnych salch. Natomiast delegacja z gr. V uczestniczyła w spotkaniu w Ratuszu z Panią sekretarz Sylwią Katarzyną Kos, gdzie odebrały życzenia i słodkości dla całego przedszkola.

• „Dzień trochę inny niż wszystkie”- próbna ewakuacja w przedszkolu.

• Zdjęcia ----> TUTAJ

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w naszym przedszkolu w dniu 16.09.2021 r. o godzinie 10:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacyjne przedszkolaków i pracowników z budynku placówki. Celem próbnej ewakuacji było nabywanie umiejętności i wyrabianie właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia oraz poznanie zasad i procedur bezpiecznej ewakuacji. Za przebieg ćwiczeń odpowiedzialna osobiście była Dyrektor przedszkola – Pani Magdalena Szyszka i  zespół ds. ewakuacji - Pani Teresa Szostak i Jadwiga Zadrożna. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

• Dzień Kropki

• 15 września obchodziliśmy święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.Tego dnia ubrania dzieci i personelu wzbogacone zostały akcentem kropek. Panie zadbały również o bogaty scenariusz zajęć, były zabawy, tańce oraz piękne prace plastyczne.

• Bezpieczny przedszkolak

• 8 września 2022 r. nasze przedszkole odwiedzili sierż. szt. Pani Emilia Podbielska i asp. Marek Morawski -  przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomnieli numery alarmowe. Cztery grupy (V, VI, VIII, IX) wybrały się na przejście dla pieszych żeby poznać jak w praktyce, bezpiecznie przejść przez jezdnię.