• Tydzień CodeWeek Gr. III, V i IX

• "Code Week" - Europejski Tydzień Kodowania to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

W dniach 17- 21 października wszystkie trzy grupy obchodziły 10 urodziny Code Week, cały tydzień świętowaliśmy - był tort, zakodowana "10", kubeczkowy zawrót głowy, uczta z myszką i serem, wizyta w Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej na zabawę i poznanie robota edukacyjnego - #Photon, oraz na koniec zatańczyliśmy taniec robotów przy którym był dużo radości.

Zdjęcia w zakładkach grup.

• Mali Wielcy Odkrywcy - gr. V - Podróżnicy

• Grupa V - Podróżnicy wraz ze swoimi Paniami Aneta Siwek i Jadwiga Zadrożna dołączyła w tym roku do wspaniałego programu Mali Wielcy Odkrywcy. Celem programu jest upowszechnianie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych przez zachęcenie dzieci do przeprowadzania doświadczeń, oraz zainteresowanie dzieci nauką i wzbudzeniem chęci poznawania otaczającego ich świata. Zajęcia są pełne eksperymentów, doświadczeń i praktycznych obserwacji.

Dzisiaj otrzymaliśmy paczkę z pakietem naukowym od organizatorów i aż dzieciom się "świeciły oczy" jaka przygoda na nie czeka. 😍

Dziękujemy sponsorom PGNiG Ministerstwo Edukacji i Nauki Ośrodek Rozwoju Edukacji TVP ABC i mamy zaszczyt być w puli 450 placówek przedszkolnych w całej Polsce 😊😍

• Akcja "Szkoła pamięta" i przedszkole też

• Przedszkolaki w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta"  poznały i odwiedziły wybrane miejsca w naszym mieście upamiętniające ważne wydarzenia, zapisane zarówno w historii ogólnonarodowej jak i lokalnej. Jak również odwiedziły grób śp. naszej byłej Pani Dyrektor Małgorzaty Gołaszewskiej.

• Testy sprawnościowe 6-latków

• 17 października, 6-latki z naszego przedszkola wzięły udział w testach sprawnościowych dla uczniów ostrowskich szkół z klas - oraz przedszkolaków.

Dzieci wystartowały w trójboju lekkoatletycznym obejmującym:

*bieg na 60m,

*rzut piłeczką palantową,

*skok w dal.

Dziękujemy pracownikom MOSiR Ostrów Mazowiecka za profesjonalną organizację wydarzenia

• Dzieci gotują gr. I

• Dzieci z gr I uczestniczą w 3 edycji projektu edukacyjnego "Dzieci gotują". Głównym celem projektu jest kreatywne i twórcze działania nauczycieli z dziećmi oraz wyrobienie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych poprzez spożywanie warzyw i owoców. W ramach projektu zadaniem nauczyciela jest pokazanie dzieciom, iż można zrobić smaczne i zdrowe rzeczy nie kupując gotowych i często nie zdrowych produktów. Doskonalenie umiejętności: planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, koncentracji i skupienia, współpracy oraz porządkowania swojego miejsca pracy.

14 pażdziernika świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej z okazji tej  przedszkolaki z wychowawcami bawili się przy muzyce zespół „Limbos” pod kierunkiem Pana Wiesława Miadziółko „Polskie tematy muzyczne”.

Dzień Edukacji Narodowej jest również okazją do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, co miało miejsce również w tym roku. Pani dyrektor Magdalena Szyszka po złożeniu wszystkim życzeń, wyróżniła Nagrodą Dyrektora następujące osoby: p. Aneta Siwek, p. Iwona Lipska, p. Agata Kosewska, p. Hanna Smakosz, p. Wioletta Gutowska, p. Dorota Rudzińska, p. Agnieszka Stepnowska, p. Małgorzata Stefańczuk, p. Elżbieta Holc, p. Małgorzata Dzięcioł, p. Bożena Zdziarstek, p. Katarzyna Krawczyk, p. Wojciech Szwaguliński. Szczególne wyróżnienie otrzymały p. Dyrektor Magdalena Szyszka i p. Katarzyna Grabowska, które otrzymały Nagrodę Burmistrza. Wszystkim koleżankom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Natomiast dzieci zostały obdarowane słodkimi niespodziankami.

• Mobilna Wystawa Grzybów

• W czwartek 13 października mieliśmy zaszczyt gościć Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej z mobilną wystawą grzybów. Na wystawie zostały zaprezentowane najczęściej spotykane w Polsce grzyby kapeluszowe jadalne, niejadalne i trujące. Modele grzybów pogrupowane były pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego, aby łatwiej przedszkolaki mogły dostrzec cechy charakterystyczne dla danego gatunku grzyba i uniknąć niebezpiecznych pomyłek. Na koniec przedszkolaki podziękowały Paniom za  zdobyte informacje, które na pewno będą źródłem bezcennej wiedzy dla „małych grzybiarzy”.

Zdjęcia w zakładkach grup.

• Pasowanie na przedszkolaka gr. III integracyjna

• Dzień 10 października w  III grupie był szczególnie wyjątkowym dniem - dzieci zostały uroczyście pasowane na przedszkolaki.
            Przedszkolaki zaprezentowały się pięknie przed rodzicami i dziadkami, oraz szczególnym gościem – Panią Dyrektor. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wspaniałą niespodzianką dla wszystkich był pyszny tort.

Zdjecia w zakładce grupy.

• Wycieczka gr. IV i VI

Zdjęcia w poszczegolnych zakładkach grup.

• Wycieczka do SZKÓŁKI LEŚNEJ gr. I i VII

• W dniu 05.10.2022 r. dwie grupy z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę autokarową do Szkółki Leśnej w Budy Grudziach.  Podczas spotkania mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat nasion, roślin, drzew oraz zwierząt i owadów. Poznawali przyrodę przez dotyk nie tylko ją obserwując.

Zdjecia w poszczeólnych zakładkach grup.