• Wycieczka do Łomży - gr. V

• We wtorek 24.01.2023 r. gr. V - Podróżnicy wybrała się na wycieczkę do Łomży do Klasztoru - Bracia Mniejsi Kapucyni w celu zobaczenia ruchomej Szopki Bożonarodzeniowej. Dzieciom bardzo się podobało, razem mogły pośpiewać kolędy.

• Dzień Kubusia Puchatka

• 18 stycznia przedszkolaki z grupy Aniołki i Tropiciele obchodziły Dzień Kubusia Puchatka.

To jeden z ulubionych bohaterów bajek.

• Migowy dla dzieci - gr. IV integracyjna i V

Dzieci biorące udział w projekcie "Migowy dla dzieci" miały okazję poznać znaki migowe dzięki słowniczkom nagranym przez p. Jowitę Łechtańską, MiguMig zabawy z językiem migowym. Celem przeprowadzonych zajęć w naszym przedszkolu było, m.in. "usprawnianie funkcji komunikacyjnej dzieci, poprawienie jakości funkcji językowej i oddechowej, rozwijanie uwagi słuchowej, budowanie świadomości oraz kompetencji związanych z polskim językiem migowym wśród dzieci słyszących, rozwijanie otwartości, empatii i pewności siebie w otaczającym dzieci świecie, wzbogacenie słownictwa, poprawa koncentracji, kształtowanie sprawności ruchowej, motoryki całego ciała, a także przeciwdziałanie społecznemu wykluczeniu osób niepełnosprawnych. Podczas zajęć dzieci poznały znaki w języku migowym: BAŁWAN, CHOINKA, MIKOŁAJ, PREZENT, BOMBKA.

Dzieci z uwagą i zaciekawieniem słuchały instrukcji zawartych w filmie instruktażowym oraz chętnie naśladowały znaki migowe. Właściwie użyły znaków migowych podczas kolejnych zadań. Autorem scenariusza II modułu projektu "Migowy dla dzieci" jest p. Agnieszka Kaproń. Zajęcia przeprowadziła p. K. Kosewska

• Interdyscyplinarnym Projekcie Edukacyjnym - "Migowy dla dzieci"

• Nasze przedszkole bierze udział w Interdyscyplinarnym Projekcie Edukacyjnym - "Migowy dla dzieci" organizowanym przez Migu Mig - zabawy z językiem migowym. Projekt "Migowy dla dzieci" umożliwia poznanie jednej z alternatywnych metod komunikacji dla osób niedosłyszących. Projekt ten niesie za sobą szereg korzyści dla osób słyszących , m.in. wspiera rozwój motoryczny, emocjonalny, społeczny i intelektualny. Rozwija kreatywne myślenie, pamięć i koncentrację, koordynację wzrokowo - ruchową, tolerancję, empatię, świadomość otaczającego nas świata.

Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny - "Migowy dla dzieci" stworzony został przez panią Jowitę Łechtańską, koordynatorem projektu w naszym przedszkolu jest p. Katarzyna Kosewska

• Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Podziel się historią" - gr. V - Podróżnicy

• Grupa V - Podróżnicy wraz z nauczycielkami P. Anetą Siwek i P. Jadwigą Zadrożną, wzięły udział w Ogólnopolskim konkursie "Podziel się historią". Konkurs był realizowany w ramach zadania publicznego „Niepodległość na 104” finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zadaniem konkursowym było nagranie filmu, w którym to zostało ukazane jak nasza grupa od 3 latków po 6 latki - uczy się wiedzy o historii Polski, symbolach narodowych i ważnych postaciach.

Nasze serca przepełniły się radością po ogłoszeniu wyników. Zdobyliśmy wyróżnienie i gadżety od Ministerstwa!

• Jasełka

• Dnia 20 grudnia 2022 r. dzieci z grupy V przedstawiły Jasełka dla swoich kolegów, koleżanek, pracowników przedszkola i przedstawicieli Rady Rodziców. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy, wykonywali układy taneczno-ruchowe.

Zdjęcia ---> TUTAJ