• Konkurs ekologiczny "Coś z niczego"

• W dniu 29 stycznia w Starej Elektrowni odbyło się rozdanie nagród w Powiatowym Kongursie Ekologicznym  zorganizowanym przez Zakład Gospodarki Komunalnej pod hasłem "Nie marnuję! Segreguję! Odzyskuję! Nasze przedszkole bardzo licznie wzięło udział w kategorii dla przedszkoli "Coś z niczego!". Laureatami zostali: Sara Tomaszewska zdobyła II miejsce, Oskar Jaworowski wyróżnienie, Błażej Popiołek wyróżnienie organizatora. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom za tak liczny odzew w konkursie. Natomiast laureatom gratulujemy.

• Ferie zimowe - ćwiczymy i dobrze się bawimy

• Ferie zimowe dla dzieci to czas beztroskich zabaw i odpoczynku, tak też było i tego dnia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach gimnastycznych, nie zabrakło również zabaw przy muzyce.

• Bezpieczne Ferie - wizyta psa Andiego

• We wtorek 23.01.2024 r. odwiedził nas nietypowy gość pies Andi z pracownikami z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej Panią Emilią Podbielską i Panem Sylwestrem Wyrzykowskim. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się na temat służby Andi'ego, a także o zasadach bezpieczeństwa z bezpańskimi psami. Andi zaprezentował swoje umiejętności, które nabył podczas szkolenia. Natomiast pani Emilia Podbielska pokrótce omówiła zasady bezpiecznych zabaw zimowych, przypomniała numery alarmowe, a także przypomniała dzieciom jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

• Wystawa „Nie marnuję! segreguję! Odzyskuję!”

• W dniu 19 stycznia dzieci z naszego przedszkola poszły do Starej Elektrowni na wystawę prac z konkursu ekologicznego zorganizowano przez Zakład Gospodarki Komunalnej. Dzieciom miały możliwość podziwiać pracę kolegów. Na pracę można głosować na Facebook jest jeszcze przewidziana nagroda za głosowanie internautów

• Dwujęzyczność

• Podczas ferii przedszkolaki nie zapominają o Tomie, Keri i kolorowych żuczkach z Baby Beetles. Przypominają sobie ulubione zabawy i piosenki  z Programu Dwujęzyczne Dzieci.

• Bałwankowe zabawy w ferie

• Aura sprzyja zabawom na śniegu ale także w sali przedszkolnej można "ulepić" bałwana. Tym razem z papieru. Przedszkolaki ozdabiały bałwankowe kapelusze i bawiły się w "bałwankowe" zabawy.

• Wizyta pracowników Sanepidu

• W dniu 17 stycznia do naszego przedszkola przyszli pracownicy Sanepidu z Sekcji Promocji Zdrowia w ciekawej i atrakcyjnej formie przeprowadzili zajęcia edukacyjne z dziećmi przypominając o bezpieczeństwie podczas wypoczynku w ferie. Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom zasad zdrowego stylu życia, przenoszenia się zarazków i bakterii oraz dlaczego powinniśmy się szczepić. Bardzo dziękujemy pracownikom Sanepidu za tak obrazowe zajęcia.

• Wesołe zabawy na śniegu

• Korzystając z uroków zimy przedszkolaki bawiły się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, lepiąc śnieżne budowle, rzucając śnieżkami, zjeżdżając na sankach. Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, była to dla nich to świetna rozrywka. Było wesoło i radośnie. Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do przedszkola na ciepły obiad.

• Smyki słuchają klasyki

• W dniu 12 stycznia 2024r. grupa Krasnali brała udział w cyklicznych spotkaniach z muzyką poważną w Starej Elektrowni. Dzieci spędziły czas z artystami z Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży . W trakcie audycji dzieci miały możliwość posłuchania koncertu pt. „Karnawał w muzyce”. Omówiono zjawisko karnawału oraz jego wpływ na muzykę. Przedszkolaki poznały budowę akordeonu oraz pojęcia solo i duet.

Wystąpili:

Michał Olchowik - akordeon

Iga Marta Ludkiewicz - prelekcja, wiolonczela

Artyści filharmonii przygotowali dla młodych słuchaczy m.in.:

D. Scarlatti - Sonata E-dur K380

D. Szostakowicz - Waltz nr 2

Ajde Jano - serbska pieśń ludowa

Gankino Horo - bułgarska muzyka ludowa

A. Piazzolla - Libertango

G. Matos - La Cumparsita

Bay a glesele mashke - muzyka klezmerska

H. Yves , A. Giraud - Pod dachami Paryża

J. Offenbach - Can Can

• Jasełka dla Uniwersytetu III Wieku

• 09 stycznia 2024 r grupa XII z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej zaprezentowała przedstawienie jasełkowe ,,A Jezus czeka w stajence,, dla Uniwersytetu III Wieku w Ostrowi Mazowieckiej pozwalając kolejny raz przeżyć historię narodzenia Pana Jezusa i kolejny raz poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

• Dokarmianie ptaków - gr. XI i V

• W okresie zimowym bardzo trudno ptaszkom znaleźć pożywienie, dlatego dzieci z grupy „Czarodzieje” i " Podróżnicy" postanowiły zadbać o to, aby ptaki miały co jeść. Zanim jednak przystąpiły do działania, dowiedziały się jak mądrze dokarmiać zwierzęta zimą. Dokarmiając ptaki dzieci kształtują poczucie odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt. Kontakt ze zwierzętami uczy pomagać, rozwija empatię i troskę o dobro innych.

• Bałwankowo - zimowo - gr. V

• 👧🧒❄️ Dzieci z gr. V przeniosły się w magiczny świat zimowych przygód, poznając uroczego bałwanka! ⛄️🌟 Zabawy sensoryczne towarzyszyły im podczas tej przygody, była to prawdziwa uczta dla zmysłów! 🤗🎨