• 🎊JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM - gr. X - ZUCHY🎊

• W dniu 24 kwietnia br. w naszym przedszkolu odbyło się pierwsze w tym roku PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Dzieci z grupy X Zuchy stały się przez to wyjątkowe wydarzenie pełnoprawnymi przedszkolakami, składając wobec Pani Dyrektor Przedszkola Magdaleny Szyszka, Rodziców oraz swoich pań obiecujące słowa. Uroczystości dopełnił także podniosły akt pasowania przez Panią Dyrektor każdego dziecka niezwykłym ołówkiem i znamienne słowa "pasję Cię na przedszkolaka", montaż słowno - muzyczny w wykonaniu dzieci, otrzymanie pamiątkowych dyplomów i kolorowanek, a po oficjalnej części czekał na wszystkich słodki poczęstunek, wśród którego zagościł także przepyszny tort. W przygotowaniu tej uroczystości nie zabraķło nieocenione pomocy Rodziców, za którą serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień na długo zostanie wszystkim w pamięci.

• XVIII Powiatowy Konkurs plastyczny Krajobraz Polski - Krajobraz Kurpi

• Dzisiaj miało miejsce wręczenie nagród w XVIII konkursie plastycznym Krajobraz Polski - Krajobraz Kurpi nasze przedszkolaki zajęły:

➡️Miejsca:

🥇 I - Aleksandra Jasionek

🥈 II - Anna Jabłonowska

➡️Wyróżnienie:

🏅Amelia Rembowska,

🏅Damian Andryszczyk

🏅Korneli Augustyniak

Gratulujemy zwycięzcom!! 🏆🏆🏆

• Sprzątamy Dla Polski

• Dzisiaj tj. 22.04.2024r. grupy starsze z naszego przedszkola wzięły już po raz kolejny udział w VII edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski.

Przedszkolaki wyposażone w odpowiedni sprzęt (rękawiczki, worki na śmieci) wyruszyły posprzątać tereny zielone w pobliżu przedszkola. Aż dziw, ile śmieci zamiast do kosza trafia na ulicę.

Poprzez takie akcje wdrażamy dzieci do dbania o nasze najbliższe środowisko naturalne i kształtujemy u nich postawy proekologiczne. Maluchy włączając się w takie akcje dają przykład dorosłym i zachęcają wszystkich do dbania o nasze środowisko.

• Akcja – Drzewko za surowce wtórne

• W dniu 10 kwietnia dwie grupy z naszego przedszkola – Grupa III Tropiciele i Grupa X Zuchy   wzięły udział w akcji „Drzewko za surowce wtórne”, która odbyła się przed siedzibą Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka.

Pobyt dzieci w nadleśnictwie poprzedziły w przedszkolu działania ekologiczne, w oparciu o które dowiedziały się czym są surowce wtórne. To właśnie takie przedmioty m.in. kartony, rolki po papierze toaletowym, plastikowe butelki czy opakowania mogą zostać ponownie wykorzystane i nie zaśmiecać naszego cennego środowiska. Oprócz w/w odpadów dzieci przyniosły także drobne elektrośmieci. Wszystkie te przyniesione rzeczy były dostarczone do specjalnych pojemników ustawionych w pobliżu nadleśnictwa. W zamian za nie dzieci otrzymały sadzonki drzew, które na pewno zajmą szczególne miejsce w przydomowych ogródkach. Dodatkowo przedszkolaki dostały torbę wielokrotnego użycia z niespodziankami rozwijającymi zainteresowania ekologiczne.

Organizatorzy nie zapomnieli również o umileniu czasu najmłodszym gościom – wspólnym puszczaniem baniek i słodkim co nieco.

Mamy nadzieję, że takie spotkania rozwiną w przedszkolakach przekonanie, że ochrona środowiska to nasza wspólna odpowiedzialność.

Dziękujemy Nadleśnictwu Ostrów Mazowiecka oraz innym współorganizatorom za możliwość wzięcia udziału w akcji i niezapomniane spotkanie

• ZAPRASZAMY NA KONCERT- Muzyka Objawienia

• W niedzielę 14 kwietnia 2024 r. w kościele WNMP, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 odbędzie się koncert pod tytułem „Muzyka Objawienia” w wykonaniu zespołu „Kairos”.

Koncert poprowadzi dr Dorota Pliszka, dyrektor Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowi Mazowieckiej, która rozpocznie swoją działalność 1 września tego roku.

Utwory pochodzące ze wschodniej i zachodniej tradycji liturgicznej będą wykonywane z towarzyszeniem cytry.

Serdecznie zapraszamy!

• 💙💙Niebieskie Igrzyska 2024 💙💙

• Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 3 wzięły udział w akcji pt. "Niebieskie igrzyska", która ma na celu wspieranie dzieci z autyzmem. Zawarte w niej konkurencje pokazują, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

Zdjęcia --> Tutaj

• 💙💙NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU💙💙

• Dziś obchodzimy światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To ważny moment, aby zatrzymać się i zastanowić się, jak możemy lepiej zrozumieć i wspierać osoby z autyzmem oraz ich rodziny.

Autyzm to nie tylko wyzwanie, ale także niezwykła różnorodność. Dlatego dzisiaj i każdego dnia pragnijmy budować bardziej otwartą, akceptującą i zrozumiałą społeczność dla wszystkich.