• "Moja mała ojczyzna..." – konkursy patriotyczne

• Zdjęcia --> Tutaj

27 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się dwa konkursy patriotyczne. Konkurs piosenki patriotycznej dla dzieci 5-6 letnich oraz konkurs plastyczny „Symbole narodowe” dla wszystkich przedszkolaków. Zarówno w jednym jak i drugim konkursie dzieci zaprezentowały się wspaniale. Jury, w składzie: pani dyrektor Magda Szyszka, pani Iwona Lipska i pani Katarzyna Majbańska, miało trudny orzech do zgryzienia. Niemniej udało się wyłonić zwycięzców:

Zwycięzcy konkursu Piosenki Patriotycznej:

I miejsce – Lena Faszczewska – gr. VI

II miejsce – Aleksander Żelazowski – gr. II integracyjna

III miejsce – Kornelia Rogaska – gr. III integracyjna

Zwycięzcy konkursu plastycznego „Symbole narodowe”

KATEGORIA 3-4 LATKI:

I miejsce - Julian Lignowski – gr. IV integracyjna

II miejsce – Błażej Popiołek – gr. IV integracyjna

III miejsce – Juliusz Skibniewski – gr. X

KATEGORIA 5-6 LATKI:

I miejsce - Kacper Więckiewicz – gr. IX

II miejsce – Blanka Bąk – gr. V

III miejsce – Filip Radomski – gr. III integracyjna

Wszystkie przedszkolaki biorące udział w konkursach otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Laureaci konkursów dostali upominki książkowe.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom! Dzieciom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

• „Jadą goście, jadą ...”

• Zdjęcia --> Tutaj

W ramach realizacji założeń Rocznego Planu Pracy naszego przedszkola „Polskę poznajemy i jej środowisko szanujemy” i jednego z zadań: Od małego przedszkolaka do wielkiego Polaka, zaproszenie do naszej placówki 13 kwietnia br. przyjęła Pani Bożena Jakubczyk pracownik Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej. Jest ona inicjatorką powstania Zespołu Pieśni i Tańca BezWianka, zajmuje się organizacją pracy zespołu, prowadzeniem prób, jest instruktorem i choreografem. Tematyką spotkania było przybliżenie dzieciom wiadomości dotyczących kultury ludowej naszego regionu tj. Puszczy Białej, w szczególności wybranych tańców, pląsów i przyśpiewek. Wśród nich była m.in. zabawa „Zajączek”, tańce „Chodzony”, „Deptany”. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom rozbudzimy w młodym pokoleniu zainteresowanie i ocalimy od zapomnienia wartości wyróżniające nasz region wśród innych. Pani Bożence serdecznie dziękujemy za podzielenie się z nami swoim warsztatem wiedzy, umiejętności i zamiłowaniem do tańca.