• Sprzątamy dla Polski - gr. IV integracyjna

• W dniu 4 października gr. IV integracyjna wzięła udział w akcji #sprzątamydlaPolski

Głównym celem jest propagowanie oraz kształtowanie postaw odpowiedzialnych względem środowiska. Mamy nadzieję, że zdobyte w ten sposób doświadczenie zaowocuje w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

• Dzień piżamy gr. I, II, III, V, VI, VII, VIII, IX, X, XII)

• 4 października, 10 grup z naszego przedszkola wraz z rodzicami (I, II, III, V, VI, VII, VIII, IX, X, XII) wzięło udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej na rzecz ONKOCHORYCH dzieci pt. „DZIEŃ PIŻAMY”. Dzień Piżamy w przedszkolu, to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Pomysłodawcą tego Dnia jest Fundacja „GDY LICZY SIĘ CZAS”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Dlaczego piżama?- ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. W tym dniu dzieci mogły przyjść do przedszkola ubrane w piżamie, jednak najważniejsza była zbiórka pieniędzy - „5 złotówka dla dziecka zdrówka”, do specjalnie przygotowanej skarbonki, aby nieść pomoc. Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców udało się uzbierać 1210 zł. WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

• AKCJA #SADZIMY

• 2 października Smerfy i Odkrywcy wzięły udział w piątej edycji akcji #sadziMY i udały się do Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka, gdzie otrzymały sadzonki drzew. Po powrocie do domu będą mogły posadzić je wraz z rodzicami na swoich działkach i podwórkach. Nie zapomniały również o Pani dyrektor, dla której także przyniosły sadzonkę, aby mogła dołączyć do ogólnopolskiej akcji. Pamiętajmy! Drzew nigdy nie jest za dużo. Dążmy do tego, aby świat wokół był bardziej zielony.