• Łódka na wodzie

Pewnego dnia nad górskim potokiem z białego papieru stworzyły ją ręce. Cichutko na falę rzuciły z polotem przy szmerze strumienia jak refren w piosence.

• MBP - kamishibai teatrzyk - Pędziwiatr

• W czwartek 24.08.23 r. wszystkie grupy wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na teatrzyk Kamishibai aby obejrzeć i wysłuchać bajkę "Pędziwiatr", która swoją premierę miała dnia poprzedniego. Ta forma małego spektaklu bardzo spodobała się naszym przedszkolakom. Na zakońzenie były słodkości i wpis do pamiątkowej księgi.

• Hula hop

W każdej chacie

w każdej szopie

został ślad po hula hopie.

Hula hop

odrobinę w górę skok

prawą ręką rozkręcamy

i na lewą przekładamy.

Hula hop

Najpiękniejszy był to rok

najpiękniejszy był to czas

kiedy śmiał się każdy z nas.

• Dyżur wakacyjny - gr. VII

• Razem weselej

"Chłopcy dziewczęta, dalej spieszmy się. Karuzela czeka, woła nas z daleka Starsi już poszli a młodsi jeszcze nie. Hej hopsa sa. Jak ona szybko mknie Hej dalej, dalej do zabawy spieszmy się!"

• Niezapomniany czas

Półkolonie w Miejskim Przedszkolu Nr 3 - to niezapomniane wakacje ,pełne wrażeń, radości i kreatywnie spędzonego czasu.

• Dyżur wakacyjny - gr. III

• Kodeks Przedszkolaka

Podczas pierwszego dnia pobytu w przedszkolu dzieci z III grupy poznały Kodeks Przedszkolaka, którego będziemy przestrzegali bawiąc się i ucząc wesoło podczas dyżuru wakacyjnego.

• Dyżur wakacyjny - gr. III

• Letnie klimaty

Letni klimat nadal gości w grupie III. Dzieciaki wspominały swoje wakacyjne wyjazdy. Rozmawialiśmy o pięknie polskiego morza, mazurskich jezior. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa nad wodą. Dzieci wykonały łódki z wydzieranek. Na koniec dnia najbardziej wytrwali tańczyli przy ulubionych hitach.

• Motyle

Na skrzydełkach barwny pyłek,
            Jaki piękny jest motylek,
            Fruwający kwiatuszek,
            Pląsa po łące jak duszek.
            Chcesz go złapać,
            Spróbuj gibko,
            Nim drgniesz ręką,
            Zniknie szybko.

Ach, motylku,
            Jak ty fruwasz,
            Skrzydełkami cudnie mrugasz,
            Taniec w słońcu twój swawolny,
            Pokazuje jakiś wolny.

• Dyżur wakacyjny - gr. VII

• LODY DLA OCHŁODY W TE UPALNE DNI

"Kiedy upał jest na dworze, co ochłodzić Ciebie może? Lemoniada, soki, woda, krótko trwa taka ochłoda. Lody zimne, lody pyszne, dla ochłody fantastyczne! Różne kształty lody mają, wszystkim nam się podobają. Ten okrągły, ten podłużny, wygląd ich naprawdę różny. W kubku, w rożku, na patyku, lody form mają bez liku! A i smaki wyjątkowe: śmietankowe, owocowe. Każdy znajdzie to, co chce, nawet dziecko o tym wie! Jest wanilia, czekolada. Wszyscy jedzą, nikt nie gada! Smerfne lody i miętowe, bakaliowe, truskawkowe W kubku, rożku, na patyku. Lodożerco! Ale wybór! Weź na lody mamę, tatę, możesz iść też z młodszym bratem. Zjadaj lody kolorowe, sorbetowe i kremowe. W dni słonecznie, w dni pogody, zjadaj lody dla ochłody. "

• Pachnąca wizytówka przedszkola

•  W dniu 22 czerwca 2023r. dzieci z grupy VI Krasnali sadziły kwiaty przed przedszkolem. Zrobiło się kolorowo i pachnąco. Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie i Rafałowi Ożarowskim za piękne kwiaty, ogromną ich ilość oraz za przygotowanie gruntu pod sadzenie i wskazówki podczas sadzenia. Dzięki Pani Małgosi mamy piękną, kolorową i pachnącą wizytówkę przedszkola.

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

•  „Czysta woda - darem życia dla ludzi i środowiska”​​​​​​​

17 czerwca w Przyborowiu  podczas zawodów wędkarskich odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Czysta woda - darem życia dla ludzi i środowiska”  organizowanego przez  Polski Związek Wędkarski. Z naszego przedszkola odbierał nagrody za wyróżnienie Sebastian Żegliński z grupy XII.  Jest to kolejny sukces utalentowanych dzieci z grupy „Czarodzieje”.

Serdecznie gratulujemy małemu artyście!