- 1. Podróżnicy - 3-4 -latki
- 2. Badacze - 6-latki (gr. integracyjna)
- 3. Tropiciele - 5-6 -latki (gr. integracyjna)
- 4. Skrzaty - 3 - 4 -latki (gr. integracyjna)
- 5. Czarodzieje- 3 - 4 -latki
- 6. Bystrzaki - 4 - 5 -latki (gr. integracyjna)
- 7. Smerfy - 5-6-latki
- 8. Zuchy - 4 - 5-latki
- 9. Poszukiwacze - 5 -latki
- 10.Krasnale - 3 - 4-latki
- 11. Aniołki - 6 -latki
11. Aniołki - 6 -latki
Nauczycielka: Wioletta Gutowska, Dorota Rudzińska
--------------------------------------------------
GODZINA DOSTĘPNOŚCI
Wioletta Gutowska - środa 10.50 - 11.20
czwartek 11.00 - 11.30
Dorota Rudzińska - poniedziałek 13.00 - 13.30
wtorek 8.00 - 8.30
Dzień kundelka
W dniu kundelka dzieci z grupy 11 przyszły do przedszkola ze swoimi psami-maskotkami. Opowiadały o swoich doświadczeniach z czworonogami.Uczyly się jak opiekować się nimi
Zdjęcia --> tutaj
Audycja muzyczna
Na dzisiejszym spotkaniu z muzyką dzieci poznały 5 elementów z jakich składa się muzyką: rytm,harmonia,tempo,kolorystyka,agogika.
Dzień Poczty Polskiej
W ramach obchodów Dnia Pocztowca, przedszkolaki z grupy „Aniołki”miały okazję odwiedzić Urząd Pocztowy. Na początku wysłuchały opowiadania pt. “Podróż paczki od nadawcy do odbiorcy”, które w przystępny sposób przybliżyło im, jak wygląda droga paczki lub listu od momentu nadania do momentu dostarczenia do rąk odbiorcy. Następnie dzieci same wzięły udział w praktycznym ćwiczeniu – narysowały laurkę dla rodziców i wysłały do swoich rodziców, co było doskonałą okazją do nauki, jak poprawnie adresować kopertę oraz co należy zrobić, aby list dotarł na miejsce. Po tej części nadszedł czas na zwiedzanie poczty od wewnątrz. Dzieci miały możliwość zobaczyć, jak wygląda codzienna praca na poczcie, jakie urządzenia są wykorzystywane oraz jak wygląda sortowanie przesyłek. Duże wrażenie zrobiła na nich rola gońca – posłańca, który w przeszłości przemierzał długie trasy, aby dostarczać listy i paczki. Dzieci poznały także znaczenie symbolu trąbki, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli poczty. Całe wydarzenie było nie tylko pouczające, ale także bardzo angażujące, a dzieci wróciły do domu bogatsze o nową wiedzę i doświadczenia.
Zdjęcia --> tutaj
Dzień chleba
„Dzień chleba” to wspaniała okazja, by zrozumieć, jak wygląda droga “od ziarenka do bochenka” i docenić ciężką pracę rolnika, młynarza oraz piekarza. Przedszkolaki z grupy „ Aniołki” mogły dowiedzieć się, jak powstaje chleb – od zbierania ziaren, przez ich mielenie w młynie, aż po wypiek pysznego pieczywa, udając się na wycieczkę do młyna” Jelonki”. Podczas wizyty w młynie dzieci zobaczyły, jak ziarna pszenicy i żyta są mielone na mąkę. Dowiedziały się o różnych rodzajach mąki i ich zastosowaniach w piekarnictwie. Zobaczyły jak z mąki powstaje ciasto chlebowe. Następnie same w przedszkolu przyglądały się procesowi fermentacji, wyrastania ciasta i wypiekania chleba, próbując swoich sił w wyrabianiu ciasta i pieczeniu chleba. Każdy przedszkolak miał szansę przygotować własny bochenek i bułeczkę. Na zakończenie dnia odbywa się wspólna degustacja różnych rodzajów pieczywa, które zostały przyniesione przez dzieci oraz tych świeżo upieczonych bochenków. Mogły porównać smaki chleba z różnych rodzajów mąki. Doceniły tradycyjne metody wypieku chleba oraz wkład ludzi na różnych etapach produkcji.
Zdjęcia -> Tutaj
III edycja konkursu "Ekocyrkularni"
Aniołki wzięły udział w III edycji konkursu "Ekocyrkularni". Wykonały jeżyka - doniczkę oraz figury geometryczne do utrwalania kształtów oraz ćwiczenia celności.
Zdjęcia --> tutaj
Jesień w ogrodzie i sadzie
Realizując blok tematyczny „Jesień w ogrodzie i sadzie” grupa Aniołki rozmawiała o zapasach zgromadzonych w spiżarni. Dzieci zastanawiały się, co zwykle trzymamy w spiżarni na zimę, jakie owoce i warzywa można przechowywać, jak przygotowuje się przetwory (np. sok z jabłek). Przedszkolaki pod nadzorem nauczyciela zrobiły naturalny sok z jabłek .Wykonały pracę plastyczną“Jabłuszko” – tutaj dzieci użyły gąbeczek zanurzonych w farbie, aby robić odbitki na kartkach.
Brały udział w zabawach ruchowych z jabłkiem, był wyścig z jabłkiem,podawanie jabłka dookoła w kręgu Wszystkie te aktywności połączone były z rozmową o korzyściach wynikających ze spożywania owoców, zwłaszcza sezonowych jak jabłka, oraz o tym, jakie inne zdrowe produkty warto jeść, aby zdrowo się odżywiać.
Zdjęcia --> tutaj
Audycja muzyczna
Przedszkolaki z grupy„Aniołki” na audycji muzycznej, której tematem była: ”𝐌𝐮𝐳𝐲𝐜𝐳𝐧𝐚 𝐩𝐨𝐝𝐫óż 𝐝𝐨𝐨𝐤𝐨ł𝐚 ś𝐰𝐢𝐚𝐭𝐚” .Artyści z Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży przenieśli przedszkolaków w cudowny świat muzyki. Przygotowali dla młodych słuchaczy m.in.: Kujawiak - H. Wieniawskiego Taniec Węgierski nr 5 -J. Brahmsa Cielito Lindo (tradycyjna melodia meksykańska) - Q.M. Cortesa Santa Lucia - Teodo Cottrau Taniec Hiszpański - M. de Falla Playera (Spanish Dance) - E. Granadosa Mattachins - P. Warlocka
Zdjęcia --> Tutaj
Zajęcia z robotyki
Powitanie jesieni
Pierwszy dzień jesieni w grupie „Aniołków„ był idealną okazją do zorganizowania tematycznych gier i zabaw, które sprawiły,że dzieci aktywnie i z radością świętowały ten dzień. Jednocześnie ucząc się o przyrodzie i rozwijając różne umiejętności.
Zdjęcia --> Tutaj
Lekcja w ruchu
Spotkanie z Policją
W dniu dzisieszym naszą grupę odwiedziła Policja.Wspolnie z dziećmi przypomniano o zasadach bezpiecznego poruszania się po ulicach oraz w jaki sposób zachować się w obecności osób nieznajomych.
Zdjęcia --> tutaj
Dzień przedszkolaka
Dzien Przedszkolaka dzieci spędziły na świeżym powietrzu.Braly udział w pikniku w Topolowym zakątku.Ogladaly prace plastyczne,przedstawienie wykonane przez dzieci niepełnosprawne,karmiły lamy , łapały bańki mydlane smakowaly warzywa i owoce.
Zdjęcia --> Tutaj
Wycieczka do Ciechanowca
W dniu 18 września przedszkolaki z grupy „ Aniołki” pojechały na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Dzieci rozpoczęły wycieczkę od spaceru po muzeum, gdzie zobaczyły eksponaty związane z dawnym życiem na wsi: chałupy, stodoły, młyny, narzędzia rolnicze i zwierzęta gospodarskie. Przewodnik w przystępny sposób opowiadał o dawnych zwyczajach, codziennych obowiązkach mieszkańców wsi oraz o tym, jak wyglądała praca rolnika. Podczas warsztatów pszczelarskich dzieci poznały proces powstawania wosku pszczelego i jego zastosowania. Następnie każde dziecko miało okazję samodzielnie wykonać świecę z wosku. Prowadzący krok po kroku pokazał, jak formować świecę i dodać do niej knot. Ten wyjątkowy dzień był okazją do nauki przez zabawę, dostarczając przedszkolakom niezapomnianych wrażeń.
Zdjęcia --> Tutaj
Dzień kropki
To święto kreatywności, odwagi i odkrywania talentów. Sala grupy „Aniołków” w tym dniu ozdobiona była kolorowymi kropkami, a dzieci ubrane były w stroje w kropki. Dzieci tworzyły własne kropkowe dzieła sztuki, brały udział w zabawach plastycznych, ruchowych i dyskusjach na temat własnych talentów oraz możliwości. Celem tego dnia było promowanie wiary w siebie, twórczego myślenia i rozwijania swoich pasji.
Zdjęcia--> tutaj
Festyn rodzinny
Na rodzinnym festynie w ogrodzie parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny panowała radosna atmosfera pełna śmiechu i zabawy. Dzieci, szczególnie przedszkolaki, chętnie uczestniczyły w różnych atrakcjach tj.: dmuchańce, balony, stoisko z tatuażami – oczywiście tymi zmywalnymi, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Śpiewały wesołe piosenki, przyciągając uwagę rodziców, którzy z dumą je obserwowali. Na rodzinnym festynie znalazło się także stoisko lokalnej biblioteki. Bibliotekarze przygotowali różne ciekawe książki, a także zorganizowali czytanie bajek dla najmłodszych. Była to świetna okazja, by zachęcić dzieci do czytania i spędzania czasu z literaturą. Na festynie obecna była także policja, która zorganizowała pokaz radiowozu. Dzieci mogły wejść do środka, zobaczyć, jak wygląda praca policjanta, a nawet włączyć syreny, co sprawiło im mnóstwo frajdy. Funkcjonariusze opowiadali również o zasadach bezpieczeństwa. Nie zabrakło także stoiska z grillem, gdzie można było zjeść pyszne kiełbaski. Zapach grillowanego jedzenia przyciągał uczestników, którzy chętnie zatrzymywali się na chwilę odpoczynku przy stołach piknikowych. Całe wydarzenie było pełne radości, zabawy i integracji społeczności. Wszyscy świetnie się bawili.