• Parada - VIII Święto Rotmistrza Pileckiego

• 8 maja grupy I, II, IV, VII, IX, XII brały udział w VIII Święcie Rotmistrza Pileckiego, zorganizowanym przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich. Dzieci prezentowały piękne stroje nawiązujące do baśni z Bajarza oraz ubiór galowy. Wraz z opiekunami i wcześniej przygotowanymi flagami w rączkach ustawily się do przemarszu parady przedszkolaków. W ogrodzie Muzeum w hołdzie Witoldów Pileckiemu dzieci odśpiewały 100 lat, następnie poczęstowane zostały słodkimi babeczkami a prosto stamtąd udały się do Ogródka Jordanowskiego aby obejrzeć specjalnie przygotowany dla nich spektakl "Miś Wojtek".

Zdjęcia: nauczycieli grup i Milena Jaroszewska.

• Sportowo u Podróżników i Zuchów

• Dziś mieliśmy wyjątkowego gościa! Tata Igorka z gr. V przeprowadził wspaniałe zajęcia sportowe dla grupy Podróżników i Zuchów! Dziękujemy za zaangażowanie i inspirację do aktywności fizycznej! Dzieci były zachwycone i świetnie się bawiły!

• Badanie Potencjału Cech Motorycznych 6-latków

• Dziś nasze 6-latki wzięły udział w Badań Potencjału Cech Motorycznych przeprowadzonych przez MOSiR Ostrów Mazowiecka. To było niesamowite przeżycie zobaczyć naszych małych sportowców w akcji! Podczas badań dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w biegu na 60 m, rzucie piłką palantową i skoku w dal.

Jesteśmy ogromnie dumni z ich zaangażowania i determinacji. To wspaniałe doświadczenie, które dodatkowo motywuje naszych młodych zawodników do dalszego rozwoju sportowego!

• Przedstawienie pt. "Poczworaki i Dźwiekowyje"

• W dniu 13.05.2024 r. dzieci z grup I, II, IV, VI, VII, VIII i XII udały się na przedstawienie pt "Poczworaki i Dźwiekowyje" w wykonaniu Teatru Fuzja. Przedstawienie miało na celu uświadomić dzieciom, że każdy ma prawo się bać. W sposób humorystyczny aktorzy zaproponowali dzieciom sposoby radzenia sobie ze starchem. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły efekty świetlne.

• Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

• Przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w 31. edycji Festiwalu Piosenki o Zdrowiu zorganizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Ostrowi Mazowieckiej.

Głównym założeniem festiwalu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży z szeroko pojętą tematyką zdrowia, poprzez połączenie atmosfery zabawy z popularyzacją treści prozdrowotnych.

Dziewczynkom z grupy I "Aniołki" dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

• Przygotowania do Święta Rotmistrza Pileckiego

• W dniu 8 maja odwiedzili nas pracownicy z Muzeum Dom Rodziny Pileckich, którzy dzieciom przypomnieli symbole narodowe. Następnie przedszkolaki wykonały flagi, z którymi będą maszerować w przemarszu podczas Święta Rotmistrza Pileckiego 18 maja. Bardzo dziękujemy za inicjatywę i potwierdzamy obecność na Święcie Rotmistrza Pileckiego.

• Metoda Krakowska® u Podróżników

• Nasze 3-latki z grupy Podróżnicy rozpoczęły naukę samogłosek Metodą Krakowską®, która wprowadza je w fascynujący świat nauki czytania. To nie tylko świetna zabawa, ale i skuteczna metoda nauki, która rozwija umiejętności językowe naszych maluchów. Jesteśmy dumni z ich postępów i zaangażowania!

• Majowe Święta - Podróżnicy i Smerfy

• Majowe święta to doskonały czas na poznanie naszych narodowych symboli!

Grupa Podróżników i Smerfów poznały historię i wartości, które te symbole reprezentują. Niech ta edukacyjna przygoda wzbogaci ich wiedzę i rozbudzi patriotyzm!

• Dzień Flagi

• Dziś obchodzimy Dzień Flagi, symboliczne święto, które łączy naszą narodową dumę i historię. Niech biało-czerwona zawsze unosząca się na niebie symbolizuje naszą jedność, wolność i patriotyzm i tego właśnie dziś dowiedziały się nasze przedszkolaki.