• 12. Odkrywcy - 6-latki

Małgorzata Gumkowska - wtorek 13.45 - 14.15

- czwartek 13.25 - 13.55

• XVIII Powiatowy konkurs plastyczny

• 24 kwietnia wręczenie nagród laureatom XVIII Konkursu Plastycznego Krajobraz Polski - Krajobraz Kurpi. Jestesmy dumni, zajęliśmy zaszczytne miejsca:

I miejsce Aleksandra Jasionek

II miejsce Anna Jabłonowska

wyróżnienie Kornelia Augustyniak.

• Światowy dzień książki

• 23 kwietnia grupa XII Odkrywcy obchodziła wyjątkowy dzień - to Światowy Dzień Książki. czuli wszystkie książeczki mają swoje święto. Dzieciaki poznały zasady korzystania z książek, poznały historię i etapy powstawania książki.

• Sprzątamy dla Polski

• Przedszkolaki z grupy ,,ODKRYWCY,, w dniu 22 kwietnia chcąc zadbać o naszą planetę posprzątały wokół przedszkola, segregując śmieci do odpowiednich worków.

Zdjęcia--->TUTAJ

• 12 kwietnia wybraliśmy się do Nadleśnictwa w Ostrowi Mazowieckiej w celu propagowania działań i segregacji śmieci.Akcja ,,Drzewko za surowce wtórne,,

• Niebieskie igrzyska

• Kibicujemy dzieciom z grupy II i IV nasze czirliderki są the best.

Zdjęcia--->TUTAJ

• Światowy Dzień Świadomości autyzmu - solidarni z osobami z autyzmem.

• Wielkanocne zwyczaje

• Zajaczek wielkanocny ukrył pisanki ale my grupa Odkrywców szybko je odnajdujemy - zabawa zorganizowana przez uczniów SP3.

Zdjęcia--->TUTAJ

• Wiosno ach to Ty - zimę żegnamy, wiosnę witamy.

• Msza rekolekcyjna

• W dniu 14 marca 2024r uczestniczyliśmy we mszy świętej rekolekcyjnej dla przedszkolaków. Mszę świętą sprawował Ks prałat Jan Okuła.Dzieci w darze złożyły przygotowane serduszka symbolizujące swoje przygotowanie na Zmartwychwstanie Pańskie.

• Nasi cudowni mężczyźni.

• Uwielbiamy koncerty.

• Niech żyje bal - to był bal nad bale.

• Dzień Babci i Dziadka

• Babcia i Dziadek to ważne postaci w życiu dziecka w dniu ich święta wybraliśmy się w pełną uczuć, podróż do świata dziadków.

• 28 stycznia odbyła się nasza wycieczka do Łomży. Odwiedziliśmy Klasztor Ojców Kapucynów,gdzie podziwialiśmy Ruchomą Szopkę bożonarodzeniową. Wyjątkowa ruchoma szopka to jeden z najpiękniejszych symboli w klasztorze Ojców Kapucynów. W szopce porusza się 50 postaci historycznych. W tym roku w szopce pojawiły się nowe figury m.in.blogoslawionej rodziny Ulmow.Zwiedzilismy także Katedrę sw Michała Archanioła .Katedra zwana kościołem biskupim , i pięknie zdobiona ,okres późnogotycki z barokowymi szczytami fasady, okna ostrołukowe z witrażami, sklepienie gwiaździste i kryształowe. We wnętrzu katedry wiele nagrobków. Dzieciaki zafascynowane zwiedzaniem i zdobytą wiedzą.

Zdjęcia--->TUTAJ

• Bardzo ważne wydarzenia w naszej grupie I miejsce w konkursie plastycznym ,,Ilustracja inspiracja,, które zdobyła Kornelia Augustyniak oraz zaszczytne II miejsce w konkursie ekologicznym,,coś z niczego,, które zdobyła Sara Tomaszewska.

• Nieoczekiwana wizyta

• W dniu 11 stycznia odwiedził nas przedstawiciel Uniwersytetu III wieku z podziękowanie za występ jasełkowy.

• Jasełka dla Uniwersytetu III Wieku

• 09 stycznia 2024 r grupa XII z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej zaprezentowała przedstawienie jasełkowe ,,A Jezus czeka w stajence,, dla Uniwersytetu III Wieku w Ostrowi Mazowieckiej pozwalając kolejny raz przeżyć historię narodzenia Pana Jezusa i kolejny raz poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

• Warsztaty kulinarne

• Jesteśmy uczestnikami warsztatów kulinarnych zorganizowanych dla nas przez uczniów Szkoły podstawowej nr 3.

• Bombkolandia

• Nasza wycieczka do Bombkolandi - super zabawa i spodkanie z Mikołajem.

• Mikołajki u Odkrywców

• Zdjęcia--->TUTAJ

• Andrzejki - dzień czarów i wróżb oraz wspaniałej zabawy.

• Dzień Misia u Odkrywców

• Znalazłam pod ławką w parku małego misia z kokardką.

• Przegląd piosenki religijnej

• 23 listopada, festiwal piosenki religijnej pod hasłem ,,Dowiesz się o Bogu - z dekalogu,, Wystąpiliśmy z piosenką ,,Dziesięć ważnych słów - Dekalog,,.

• Warsztaty z młodzieżą

• Jesienne warsztaty zorganizowane dla naszej grupy przez uczniów Szkoły podstawowej nr 3 - mnóstwo ciekawostek i wspaniałej zabawy.

• Folklor - warsztaty z członkinią zespołu ludowego BezWianka

• "Szkoła pamięta,,

• Mała przekąska

• Dzień zdrowego śniadanka

• Królowa warzyw, Dynia

• Przegląd piosenki patriotycznej

• 30 października uczestniczyliśmy w Przeglądzie piosenki patriotycznej. Zaprezentowaliśmy piosenkę ,,Uwierz Polsko,,

• Szkoła pamięta

• W odpowiedzi na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej nasza grupa ODKRYWCÓW odwiedziła groby nieznanych żołnierzy oraz miejsca upamiętniające ofiary II wojny światowej znajdujących się na cmentarzu miejscowym, zapaliliśmy znicze jako znak naszej stałej pamięci.

• Dzień Kundelka

• Są najbardziej kochane i najwierniejsze.25 października grupa ODKRYWCÓW świętowała Dzień Kundelka, czworonożnych naszych pupili.

• Różaniec przedszkolaków

• Różaniec przedszkolaków w kościele pod wezwaniem WNMP w Ostrowi Mazowieckiej.

• Ekologicznie z Rubinkiem

• Ekologicznie z Rubinkiem, udział w konkursie Eko moda.

• Nasze zabawy

• W czwartkowe przedpołudnie zabawiliśmy się w kibiców meczu piłki nożnej dziewcząt - super zabawa.

• Odkrywamy oznaki jesieni

• Europejski Tydzień Sportu

• Dzień Piżamy

• Wizyta na Komisariacie Policji

• Grupa Odkrywcy na Dniu Otwartym w Komendzie Powiatowej Policji.

• Sadzimy las

• wizyta w Nadleśnictwie.

• Bezpieczny przedszkolak

• - wizyta funkcjonariuszy Policji.

• Muzyczne Przedszkole

• Grupa XII Odkrywcy na audycji z cyklu,,Muzyczne Przedszkole,, przygotowaną przez Zespół Instrumentalny Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej.

• Piknik Parafialny

• Dzień kropki w grupie Odkrywców

• Wernisaż w Bibliotece Publicznej

• Podziwialiśmy najlepsze prace wyłonione w konkursie Biennale Ilustracji do książek dla dzieci i młodzieży Bratysława.

• WYPRAWKA