• Miejska Biblioteka Publiczna - konkurs piosenki "Jest takie miejsce ..."

Konkursu Piosenki

Jest takie miejsce …”

1. Niniejszy Regulamin określa zasady konkursu piosenki „Jest takie miejsce …”, zwanego dalej Konkursem.

2. Organizatorem Konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej.

3. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej: przedszkolaków, uczniów klas

I-VII szkoły podstawowej oraz uczniów klas II-III gimnazjum z miasta Ostrów Mazowiecka

i powiatu ostrowskiego.

4. Uczestnicy konkursu przygotowują i wykonują JEDNĄ PIOSENKĘ o charakterze patriotycznym; Prezentacja utworów wyłącznie w języku polskim oraz z podkładem muzycznym lub a’cappella. Podkładem muzycznym może być: akompaniament pianina, gitary, skrzypiec itp., nagranie na płycie CD w formacie AUDIO; Czas prezentacji nie może przekraczać 5 minut (komisja zastrzega sobie możliwość przerwania dłuższego występu).

5. Cele konkursu:

a) rozwijanie zainteresowań wokalnych i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych,

1. wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej,

2. zachęcanie do wspólnych, ponadpokoleniowych muzycznych spotkań,

3. przywrócenie naszej zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych już, polskich pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju,

4. pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny, podniesienie poziomu świętowania wydarzeń patriotycznych w środowisku

6. Prezentacje uczestników oceniane będą w czterech kategoriach:
          Kat. 1 Przedszkolaki,

Kat. 2 Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej,

Kat. 3 Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej,

Kat. 4 Uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz klasy II i III gimnazjum.

7. Występy uczestników oceniać będzie Komisja konkursowa powołana przez Organizatora. Oceniane będą zgodnie z kryteriami:

- dobór repertuaru,

- interpretacja utworów i ogólny wyraz artystyczny,

- innowacje artystyczne,

- wrażenie artystyczne,

- muzykalność i warunki głosowe wykonawców.

8. Organizatorzy przewidują przyznanie nagród za zajęcie pierwszego, drugiego oraz
          trzeciego miejsca w każdej kategorii.

9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do fotografowania oraz rejestracji prezentacji, a

także opublikowanie listy laureatów na stronie internetowej Biblioteki i na Facebooku. Wyniki konkursu zostaną również przekazane placówce szkolnej, której uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni.

10. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej Organizatora:
          www.bibl.ostrowmaz.pl oraz na Facebooku.

11. Warunkiem udziału jest zgłoszenie uczestnictwa w konkursie i przesłanie/dostarczenie

do 26 października 2017 r. wypełnionej Karty Zgłoszenia na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna ul. 11 Listopada 8, 07-300 Ostrów Mazowiecka

lub e-mailem: czytelnia@ostrowmaz.pl, bibl.dzieci@ostrowmaz.pl

12. Konkurs piosenki „Jest takie miejsce …” odbędzie się 9 listopada 2017 r. o godz. 9.00 w Sali kinowej Miejskiego Domu Kultury ul. 11 Listopada 5, 07-300 Ostrów Mazowiecka.

13. Wręczenie nagród oraz występ laureatów konkursu nastąpi 10 listopada 2017 r. o godz. 17.00 podczas Koncertu zwieńczającego obchody Tygodnia dla Polski - akcji upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości, organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej.

Szczegółowych informacji o konkursie udziela
          Anna Duda-Depta tel.: (29) 74 535 19

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej